onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basketbol
  4. »
  5. Hidayet Türkoğlu: “Basketbol için şu ana kadar bir şey yapılmamış”

Hidayet Türkoğlu: “Basketbol için şu ana kadar bir şey yapılmamış”

admin admin -
40 0
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine yapılacak TBF Basketbol Gelişim Merkezi’nin inşaatında spor müdürleriyle incelemelerde bulundu.

Üretimi devam eden inşaat alanındaki aktifliğe reis Türkoğlu ve Türlü medya kuruluşlarının spor müdürlerinin yanı Dizi TBF Yönetim Konseyi üyeleri ile basın mensupları katıldı.

Hidayet Türkoğlu, yaptığı açıklamada, misyona geldiklerinden bu yana bu hayali gerçekleştirmek istediklerini belirterek, “Herkesin başında soru işareti vardı. ‘Acaba gerçekleşecek mi’ diye? Bu süreç bizim için Fazla kıymetli. Türk basketbolu için bu vakte kadar hiçbir şey yapılmamış. Bu bizi Fazla üzmüştür. Ülkemize Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dayanağıyla Fazla Aka tesisler kazandırıldı. Kendisi bu projeye birinci günden beri sahip çıktı. Bir Defa daha teşekkür ediyorum. Kendisinin sayesinde manalı bir tesis olacak. Tesiste 5 salon, kamp merkezleri ve seyircilerin hoş vakit geçireceği yerler olacak. Bu projenin önümüzdeki Yıl Türk basketboluna kazandırılacağına inanıyoruz. Burada basketbolu daha ileriye taşıyacak Ulusal ve milletlerarası tertipler yapmaya devam edeceğiz. Buraya geldiğiniz için teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

MBD İnşaat Yönetim Şurası reis Yardımcısı Fatih Demircan ise imali devam eden TBF Basketbol Gelişim Merkezi’nin Hal planı üzerinden bilgi verdi.

Demircan, projede 10 bin Benlik anne salon, bin şahıs kapasiteli bir idman ve maç salonu, 500’er seyirci kapasiteli 3 altyapı salonu, basketbol müzesi ve kütüphanesi, alışveriş, konser ve yeme-içme alanları ile atlet gereksinimlerine nazaran dizayn edilmiş bir spor oteli olacağını kaydetti.

İnşaatın bütün süratiyle sürdüğünü aktaran Fatih Demircan, “TBF binasında çelikleri koymaya başladık. anne salonun olduğu yerde de Temel atmaya başladık. Altyapı salonlarının biri büsbütün bitti. Otel binası üste hakikat yükseliyor. Orayı da kışın ortalarına hakikat bitireceğiz.” diye görüş belirtti.

Yapılan açıklamaların akabinde reis Türkoğlu, spor müdürlerine tesis inşaatını gezdirdi. Aktiflik, fotoğraf çekimiyle nihayet buldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir