İşitme engelli milli voleybolcular, Avrupa kupasını ülkede tutmak istiyor

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler Nis 29, 2023 Yorum Yok

Olimpiyat ve dünya şampiyonu unvanına sahip Türkiye İşitme Engelli Bayan ve Erkek ulusal Voleybol Kadroları, Karabük’te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda kürsünün en üst basamağında yer almayı hedefliyor.

ulusal voleybolcular, kentte 11-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyonaya ağır tempoda çalışarak hazırlanıyor.

ulusal kadrolar antrenörü Osman Çarkçı, AA muhabirine, Türkiye’de düzenlenecek şampiyona için bayan ve erkek ulusal atletlerle Karabük’te kampa girdiklerini söyledi.

Bayan ve erkek ulusal ekiplerinin olimpiyat ve dünya şampiyonluklarının bulunduğunu lisana getiren Çarkçı, Karabük’te yapılacak şampiyonada iki ekibin da birinci olacağına inandıklarını kaydetti.

Çarkçı, Türkiye Voleybol Federasyonunun kendilerine dayanak verdiğini belirterek, “Salonların hazırlanmasında da Bayağı İmkan sağladılar bize; daha hoş bir Avrupa Şampiyonası olsun diye. Biz de yaklaşık 4 günden beri burada kamptayız. Avrupa Şampiyonası kampına başladık. Dört kampımız burada devam edecek.” diye konuştu.

– “Amacımız işitme engellilerin sesini duyurmak”

Yurt dışında da bir kamplarının olacağını aktaran Çarkçı, “Karabük’ü Fazla seviyoruz. Bize uğurlu geliyor. Dünya şampiyonası ve olimpiyatlara da burada kamp yaparak gitmiştik. İnşallah Yeniden uğurlu gelir. Hem bayanlarda hem erkeklerde final oynar, Avrupa şampiyonu oluruz diye düşünüyorum. Gaye Yeniden şampiyonluk Alışılmış ki.” tabirlerini kullandı.

Çarkçı, şampiyonaya 12 ülkenin katılmasının beklendiğine değinerek, “Burada Doğal ki Fazla Değerli ülkeler var. Ukrayna, Fransa, İtalya, Bulgaristan, Polonya. Bilhassa İtalya, Fransa ve Ukrayna. Finalde oynadığımız bir Ukrayna var. Kadrolarımızın 3 olimpiyat şampiyonluğu var; bayanlarda 1, erkeklerde 2 Defa şampiyon olduk. İki dünya şampiyonluğumuz var. Bir de erkeklerde Avrupa şampiyonluğu var. İşitme engellilerin sesini de duyurmak istiyoruz. O yüzden bizim için de Fazla kıymetli.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir