İzmir futbolunda Bornova ve Aliağa sevinci

Futbol, Genel, Haberler Nis 26, 2023 Yorum Yok
BAL’da bu dönem 9’uncu Grup’u 52 puanla Eşin Group Sökespor’un ikili averajla önünde başkan bitiren Bornova FK ve 10’uncu Küme’de rakiplerine ayrım atarak şampiyonluğa ulaşan Aliağa, yeni dönemde İzmir’in 3’üncü Lig’deki yeni temsilcileri olacak.

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Lideri Ali Erten, Viven Bornova FK ve Aliağa FK’nın 3’üncü Lig’e çıkmasıyla Birlikte İzmir’in İstanbul’dan sonra Türkiye profesyonel futbol liglerinde en Çok temsilcisi bulunan ikinci kent pozisyonuna yükseldiğini vurguladı. Altay, Altınordu ve Göztepe’nin Spor Toto 1’inci Lig’de, Bucaspor 1928 ve Menemen FK’nın 2. Lig’de, Karşıyaka ve Bergama FK’nın ise 3’üncü Lig’de yer aldığını hatırlatan Erten “Viven Bornova FK ve Aliağa FK’nın da 3. Lig’e yükselmesi ile birlikte, 23 temsilcili İstanbul’un akabinde 9 kadroyla ikinci sıraya yükseldik. İzmir, Türkiye’de futbolun birinci oynandığı Belde olma ayrıcalığına ve asırlık spor kulüpleri ile esaslı bir futbol kültürüne sahip” dedi.

“İzmir bir spor ve özelinde futbol şehri” diyen Ali Erten, “İki tamımızın da iştiraki ile artık Fazla daha kuvvetli temsil edilecek. Gönülden kutluyoruz. Muvaffakiyetlerinin artarak devamını diliyoruz” dedi. Viven Bornova FK ve Aliağa FK’nın tüzükleri gereği liglerin tesciliyle Birlikte İZVAK’ın üyesi olacağını belirten Erten, “İzmir, Fazla uzun bir ortadan sonra birinci Defa dokuz profesyonel temsilciye ulaştı. Biricik eksiğimiz en az bir Üstün Lig kadrosu. Bu Yıl Göztepe’miz buna yakın. Başaracağına inanıyoruz. Profesyonel futbol liglerindeki temsilci sayımızın artması ve ekiplerimizin üst liglerde yer alması, kentimizin lobisi açısından da Aka değer taşıyor. Yeni ekiplerimizle Fazla daha güçlüyüz” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir