Kadıköy’ün de, gönüllerin de panteri Pancu!

Futbol, Genel, Haberler Şub 11, 2023 Yorum Yok
Tüm dünya Türkiye’yi sarsan zelzele felaketi için seferber olurken daha Evvel Türkiye’de forma giyen futbolcular ve sportmenler da maddi-manevi dayanak olabilmek için kolları sıvadı. Bu isimlerden biri de Beşiktaş’ın eski futbolcusu Daniel Pancu. Fenerbahçe’yi deplasmanda 4-3 yendikleri maçta kaleye geçerek hem galibiyette başrol oynayan hem de yalnızca Türkiye’nin değil dünya Futbol tarihinin en ikonik isimlerinden biri haline gelen Rumen yıldız, ‘Kadıköy Panteri’ lakabı almasını sağlayan eldivenlerini depremzedelere bağış için satışa çıkardı.

YARDIM MAKSATLI MAÇ DA ÖNERDİ

Pancu’nun bu jesti sonrası Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, AHBAP’a depremzedeler faydasına 500 bin TL bağışta bulunarak eldivenleri satın aldı. Siyah beyazlı yönetici daha sonra satın aldığı bu eldivenleri Beşiktaş Müzesi’ne bağışladı.

Kocadağ mevzuyla ilgili “Para değil depremzedelere merhem olmak temel hedefli. Pancu ile telefonla konuşarak zelzele felaketi için kanılarımızı paylaştık. Pancu depremzedeler için efsane futbolculardan konseyi yardım hedefli turnuva önerdi. Federasyon ve Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi ile konuşacağız” dedi.

“HER TERTİP İÇİN HAZIRIM”

Siyah beyazlıların tarihine geçen Daniel Pancu ise Türkiye’nin ikinci vatanı olduğunu belirtirken “Ailemle zelzelesi duyunca sarsıldım. Ne yapabileceğimi düşünürken eldivenler aklıma geldi. Futbol şube sorumlusu Emre Kocadağ arayarak eldiven konusundaki fikrini söyledi. Ve depremzedelere katkı için her türlü fedakarlık için Amade olduğunu Anlatım edince Fazla Mesut oldum. Zira eldiven tarihe geçti. Depremzedelere merhem olması beni Mesut etti. Bundan sonra yapılacak her türlü tertipte hazırım” açıklamasında bulundu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir