onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Kırgızistan Futbol Federasyonunun yeni ofisi Bişkek’te açıldı

Kırgızistan Futbol Federasyonunun yeni ofisi Bişkek’te açıldı

admin admin -
12 0
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, ülkeyi ziyaret eden FIFA Lideri Gianni Infantino ile Kırgızistan Futbol Federasyonunun yeni ofisinin açılış merasimine katıldı.

başşehir Bişkek’te FIFA Forward programının projesi çerçevesinde inşa edilen ve Çağdaş ekipmanlarla donatılan dört katlı binanın açılış merasimi gerçekleştirildi.

Caparov, burada yaptığı konuşmada, FIFA’nın Kırgız futbolunun gelişimine yaptığı katkıya dikkati çekerek, spor altyapısının güzelleştirilmesine verilen takviyeden Dolayı teşekkür etti.

Futbolun birçok Kırgızistanlı üzere kendisine de Fazla yakın olduğunu vurgulayan Caparov, ülkede futbolu geliştirmeye yönelik teşebbüsler konusunda Fazla istekli olduklarını kaydetti.

– Caparov, FIFA Lideri Infantino’yu kabul etti

Öte yandan Cumhurbaşkanı Caparov, kabul ettiği FIFA Lideri Infantino ile Kırgız futbolunun gelişimi ve Kırgızistan’daki futbol altyapısının güzelleştirilmesi bahislerini ele aldı.

Caparov, futbolun bütün sporlar içinde kendisine Fazla yakın olduğunu, çocukluğundan beri futbol oynadığını ve bu sporla ilgili dünyadaki gelişmeleri Aka ilgiyle takip ettiğini söyledi.

“Kırgızistan’a birinci ziyaretiniz Kırgız futbolunun gelişimi açısından sembolik ve kıymetlidir.” diyen Caparov, spor alanındaki muvaffakiyetlerin, devletin refahının, birliğinin ve gelişiminin bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Infantino da sıcak karşılama ve ülkede futbolun nasıl geliştiğini görme fırsatı için minnettarlığını lisana getirdi.

Maksatlarından birinin ülkede futbolun gelişimini teşvik etmek, milletlerarası tecrübesi paylaşmak ve bu sporun gelişimine yatırım yapmak olduğunu vurgulayan Infantino, Kırgızistan’ın Issık Göl’deki Çocuk ve Genç Futbol Akademisi ve diğer tesislere yatırım yapmaya ve teknik takviye vermeye Amade olduklarını Anlatım etti.

Infantino, nihayet 10 yılda Kırgız futbolunun ne kadar geliştiğini ve uygun sonuçlar verdiğini gözlemlediklerini belirterek, Kırgız futbolcuların hem fizikî hem de teknik yeteneklere sahip olduğunu kaydetti.

Infantino, spor alanındaki işbirliğini daha da ağırlaştırma isteği için Kırgız yetkililere teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir