Lillard’dan Budenholzer’ın işine son veren Bucks’a eleştiri!

Basketbol, Bilgi May 06, 2023 Yorum Yok
Portland Trail Blazers süperstarı Damian Lillard, geçtiğimiz gece başantrenörü Mike Budenholzer’ın vazifesine nihayet veren Milwaukee Bucks’ı eleştirdi.

Bucks, playoffların birinci çeşidinde şark 1.’si olarak Miami Heat’e karşı beklenmeyen bir mağlubiyet almasının akabinde, başantrenör Budenholzer’ın işine nihayet vermişti.

Lillard, Milwaukee’nin 2021’de Bir arada şampiyonluğa ulaştığı Budenholzer’ı, bu yılın birinci playoff çeşidinde yaşanan hezimet sonrası ani göndermesinin güzeline gitmediğini aşikâr eden bir tweet paylaştı:

“Millet şampiyonluğu kaçırdığı an, şampiyonluğa ulaştığı koçlarını şutluyor.”

Budenholzer, 2019’da şampiyonluğa taşıdığı Toronto Raptors tarafından işine nihayet verilen koç Nick Nurse’le birlikte, bu muvaffakiyete ulaşmasına Karşın takımından gönderilen üçüncü başantrenör oldu. Tıpkı durum geçtiğimiz dönem, Los Angeles Lakers’ın 2020’de şampiyonluk kazandığı eski koçu Frank Vogel’ı göndermesiyle de gerçekleşmişti.

Böylelikle ligde nihayet 10 senede şampiyonluk kazanıp, ekiplerinden gönderilmeyen sırf üç koç kalmış oldu: Steve Kerr, Erik Spoelstra ve Gregg Popovich.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir