Milot Rashica için transfer açıklaması!

Futbol, Genel, Haberler May 02, 2023 Yorum Yok
Galatasaray’ın yaz transfer periyodunda Norwich City’den kiralık olarak takımına kattığı Milot Rashica’nın istikbal dönem için İngiltere Premier Ligi’nin yeni ekibi Burney’le anlaştığı tez edildi.

“Rashica, Galatasaray’da olmaktan Fazla mutlu”

Milot Rashica’nın geleceğiyle ilgili Türkiye temsilcisi Aykut Erçetin’den İzah geldi.

Radyospor’a konuşan Aykut Erçetin, “Milot Rashica birinci 11’in vazgeçilmez ismi oldu. Okan Hoca (Buruk), Milot Rashica’nın hem hamleye hem de defansa sağladığı katkıdan Fazla mutlu. Milot Rashica tamamiyle şampiyonluğa odaklınıyor. Amacı Galatasaray’da şampiyonluk yaşamak. Milot Rashica, Galatasaray’da ve Türkiye’de olmaktan Fazla keyifli. Milot Rashica’nın gönlü Galatasaray’da kalmaktan yana.” dedi.

Burney argümanı gerçeği yansıtmıyor

Milot Rashica’nın isminin sık sık İngiltere grubu Burney ile anılması hakkında da konuşan Erçetin, “Hani derler ya; birisi bir kuyuya taşar atar, kırk şahıs çıkartamaz” diye. Bu argüman da tam bu formda bir tez. Milot Rashica’nın, Galatasaray’a transfer süreci yaklaşık 2 ay sürmüştü. Milot Rashica’ya herkes Norwich City’den hatırlıyor fakat Werder Bremen performansı Fazla yeterliydi o Devre Leipzig’de oyuncuyu Fazla istemişti.” yanıtını verdi.

Milot Rashica’nın performansı

26 yaşındaki sağ kanat bu dönem Galatasaray’da 26 maçta forma giydi ve 6 gol ile 5 asist yaptı ve 11 gole katkı sundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir