onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Okan Buruk: “Bu senenin sihirli kelimesi 23”

Okan Buruk: “Bu senenin sihirli kelimesi 23”

admin admin -
7 0
Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

UEFA Kupası’nı kazanmalarının Yıl devrinde konuşan genç teknik adam, “23, bu yılın sihirli sözü. Hem 23. şampiyonluk hem de 2023 Cumhuriyet’in 100. yılı. UEFA Kupası’nı kazanmamızın üzerinden 23 Yıl geçti. Hala o gururu, heyecanı, memnunluğu yaşıyorum. Birkaç gün Evvel oğlum maçı açtı. İmajları izledik bir arada. Birebir heyecanı yaşadım. Tıpkı gururu duydum. Yalnızca kazandığımız için değil oynadığımız oyun da Fazla güçlüydü. Kaçırdığımız durumlar, Taffarel’in kurtarışı… Mucizevi şeyler de vardı. Gurur duyulacak bir oyun ve gurur duyulacak bir kupa kazanmışız. Onun memnunluğunu hala yaşıyorum.” dedi.

Arsenal ile finalde oynadıkları maçtaki hislerini aktaran Okan Buruk, “Dua ediyoruz, bir yandan durum pozisyon yere düşüyoruz. Ayak parmağım kırıktı, 80. dakikada oyundan çıkmıştım. Ayakkabımı çıkardım, üstüne basıyorum. Yere yatıyoruz, kalkıyoruz. Dakikalar bitmiyor. 10 şahıs kaldıktan sonra da rakip kaleye gittik. Tekrar oyunun içinde olan kadroyduk. Rakibimizin Kıymetli atakları oldu lakin bunları hakikat bir formda savuşturduk. Penaltılara taşıdık, penaltılarda âlâ olan bizdik.” kelamlarını sarf etti.

Okan Buruk ayrıyeten, “Biz yalnızca final için değil, o kupa yoluna girdikten sonra Türkiye’de inanılmaz bir sinerji oluştu. Galatasaray’ın kupayı kazanacağına dair sinerji oluştu. İnsanların inanışı, takviyesi, duası nitekim penaltılarda bile gördük. Direkten dönen toplar, bizim daha sakin penaltı atmamız, rakibimizin kaçırdığı penaltılar… diyar olarak Fazla istedik o kupayı kazanmak. O kupa Türkiye’ye geldi. İnşallah tekrar gelir, tekrar biz kazanırız. Bunu Fazla isterim. O Devre için ne kadar Değerli bir şey yaptığımızı geçmişe baktığımızda, geçen müddette de buna yaklaşamadığımız için ülke olarak, Kıymetli ve değerli bir Amel başarmışız.” diye konuştu.

Okan Buruk, nihayet olarak, “Ayakkabının üzerine basıyordum. Hiç düşünmeden alana gerçek koşuşum var. Komik de bir imaj. Hoş, Komik anılardan biri de oydu. Fileleri sökmeye çalıştık. Vazifeliler, “Ne yapıyorsunuz?” demişti. Hoş bir anıydı bizim için.” yorumunu yaptı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir