Rıza Çalımbay, Galatasaray maçını unutamıyor

Futbol, Genel, Haberler May 12, 2023 Yorum Yok
Spor Toto Üstün Lig gruplarından Demir Küme Sivasspor’un teknik yönetici İstek Çalımbay, her dönem hakem kusurlarına maruz kalan bir kadro olduklarını savundu.

Çalımbay, ligde kalan haftalarda birçok ekibin kritik maçlar oynayacağını belirtti.

Ligin üstündeki ve altındaki grupların telafisi olmayan maçlara çıkacağını vurgulayan Çalımbay, “Biz de telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Onun için de maçlara düzgün hazırlanmamız, âlâ oynamamız ve konsantre olmamız gerekiyor.” dedi.

Kırmızı-beyazlı grubu kalan haftalarda ligde ve kupada güçlü maçların beklediğini anlatan deneyimli teknik adam, “Galatasaray’la ligde, Fenerbahçe’yle kupada arka geriye oynayacağız. Kasımpaşaspor, Konyaspor ve Kayserispor’la maçlarımız var. güç maçlarımız Mevcut ve bunun farkındayız.” diye konuştu.

İstek Çalımbay, Spor Toto Üstün Lig’de geride kalan hafta HangiKredi Ümraniyespor’a 4-1 yenik oldukları maçta Düş kırıklığı yaşadığını lisana getirerek, “Maça Amade biçimde gittik. Herkesin başı oradaydı. Herkes o maçı aldığımız Vakit Aka ihtimalle Sorun yaşamayacağımızı biliyordu fakat maalesef beklediğimizin dışında oyun oynadık. Arkadaşlarımız alan içerisinde yapmaması gereken işleri yaptı.” sözlerini kullandı.

Mustapha Yatabare’nin Kırmızı kart görmesinin maçın yazgısını değiştirdiğini belirten Çalımbay, yaşadıkları şanssızlıklar nedeniyle kaybettikleri için üzgün olduklarını kaydetti.

“Her sene 6-7 puanımız gidiyor”

Çalımbay, Sivasspor’da 4. dönemini geçirdiğini, her dönem hakem yanlışlarına maruz kaldıklarını belirterek, şöyle devam etti:

Hakem yanlışlarından her sene 6-7 puanımız gidiyor. Bu sene de o denli. Golümüzü bile saymadılar, iptal nedenini bulamadılar. Bizim puanımız geçti gitti ve hiç kimse üstünde durmadı. Bir kez taraftar ve idarenin kesinlikle kadroya sahip çıkması gerekiyor. Zira bunlar her Vakit başımıza geliyor. Bundan Evvel de yapıldı. 10 maç cezası olan oyuncunun cezasını bitiriyorlar ve bize karşı oynuyor, 2 gol atıyor. Onun için burada bu türlü şeyleri Fazla yaşadık. Sivas gerek deplasmana gelen oyuncular gerekse gruplar için hoş bir yer. Hakem ve oyuncu arkadaşlarımız Üzücü bir biçimde Sivas’tan ayrılmıyor. Düzgün bir yer olduğu için hakemler için de kolay. Yanılgı yapsalar bile bir şey olmuyor. ‘Nasıl olsa Sivas, sesi de çıkmıyor’ diyorlar. Şayet bize yapılanı ‘Dört Büyükler’den birine yapsınlar, hakemlik hayatları biter.”

Şampiyonluk yarışında başkan Galatasaray’ın avantaja sahip olduğunu lisana getiren Çalımbay, “En avantajlı olan başkan Galatasaray. Beşiktaş’ın Fazla hoş bir çıkışı var. Fenerbahçe’de geçen haftaki puan kaybı biraz meşakkat yaratır.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir