Tatum: “Dünyanın en iyi basketbolcularından biriyim…”

Basketbol, Bilgi May 12, 2023 Yorum Yok
Boston Celtics yıldızı Jayson Tatum, geçtiğimiz gece Philadelphia 76ers’a karşı oynanan şark Konferansı yarı finalleri serisi 6. maçında alınan galibiyet sonrası, “dünyanın en uygun basketbolcularından biri” olduğunu söyledi.

Müsabakanın birinci üç çeyreğinde 1/14 şut isabetiyle karabasan üzere bir gece geçiren Tatum, nihayet çeyrekte kendine gelerek 16 sayı buldu ve toplamda 19 sayıyla kadrosunu galibiyete taşımayı başardı.

76ers’ın bitime beş dakikadan az kala 83-81 önde olduğu süreçte, Tatum dört kritik üçlük isabeti bularak ekibinin 95-86 galip gelmesini sağladı.

Tatum, maç sonrasında ESPN’den Cassidy Hubbarth’a şu açıklamaları yaptı:

“Naçizane şunu diyeyim, dünyanın en âlâ basketbolcularından biriyim. kimi ezalar olabiliyor, Lakin şükürler olsun ki gerimi toparlayan mükemmel ekip arkadaşlarım var.

Hepsi bana güveniyor. Bana ‘Sen atmaya devam et, şüphesiz girecek’, ya da ‘Maça Öbür hallerde katkın olsun’ deyip duruyorlardı ve bu maçı kazanmamız Fazla değerliydi. 7. maça giderek, kendimize konutumuzda bir Talih daha tanımış olduk. 7. maç! Bundan daha düzgünü Mevcut mı…”

ESPN’in açıklamasına nazaran Pazar günkü müsabaka, NBA tarihinde Boston ve Philadelphia grupları ortasında oynanacak sekizinci 7. maç olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir