Şenol Güneş’ten mucizevi dokunuşlar!

Futbol, Genel, Haberler May 02, 2023 Yorum Yok
Fenerbahçe’den sonra başkan Galatasaray’ı da yenik etmeyi başaran Beşiktaş, Harika Lig’de şampiyonluk hesaplarını alt üst etti. Şenol Güneş idaresindeki siyah-beyazlı kadro umutlarını nihayet haftalara taşırken adeta bir mucize gerçekleştirdi.

Kartal ligde 24. haftayı 57 puanla liderlik koltuğunda oturan Galatasaray’ın 14, 51 puanla ikinci sırada bulunan Fenerbahçe’nin 8 puan gerisinde kapatmıştı. 46 puanla 3. basamakta yer Meydan Beşiktaş için o günlerde şampiyonluk sözkonusu bile değildi. Fakat siyah-beyazlı kadro üst üste aldığı başarılı sonuçlarla yarışa Geri dönmeyi başardı.

PERFORMANSI TEPE YAPAN İKİLİ

Valerien Ismael’in yerine 11. hafta sonunda misyona getirilen Teknik Yönetici Şenol Güneş bu başarıda başrolü oynadı. 2015-16 ve 2016-17 dönemlerinde Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşıyan Güneş birinci Amel olarak kaleci Mert Günok ve Savaş Tosun’u birinci 11’e monte etti. Mert birçok maçta Kartal’ı ayakta tutarken, Savaş Tosun kritik golleriyle kadroya hayat verdi.

TRANSFERDE NOKTA ATIŞLAR

Weghorst krizini Aboubakar formülüyle çözen Şenol Güneş Ara transferde takıma Fazla Kıymetli destekler yaptırdı. Colley, Hadziahmetovic, Haysiyet Bulut ve Alexandru Maxim gruba tam Ahenk sağladı. periyot ortası ekipten ayrılmaları gündeme gelen Saiss ve Masuaku’yu tekrar kazanan Güneş; Gedson, Salih ve Redmond’un performanslarını da ikiye katladı.

GHEZZAL’A RAĞMEN

Şenol Güneş üstelik bu başarıyı kadronun en Değerli isimlerinden Ghezzal’ın yokluğunda gerçekleştirdi. Cezayirli yıldız sakatlık sonrası eski günlerini mumla aratsa da Şenol Güneş, Redmond’u sağ kanada yerleştirerek bu bölgede Sıkıntı yaşanmasına müsaade vermedi. Adeta teknik adamlık gösterisi yapan siyah-beyazlı çalıştırıcı bir Defa daha deneyimini gözler önüne serdi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir