Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Kupası-3 finalleri yapılacak!

Basketbol, Bilgi Nis 25, 2023 Yorum Yok
Uluslararası Tekerlekli İskemle Basketbol Avrupa Federasyonu (IWBF Europe) Avrupa Kupası-3 finalleri, Yalova Ortopedikler Spor Kulübünün (YOSK) mesken sahipliğinde 27-30 Nisan tarihlerinde Yalova’da düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı katkılarıyla, Tekerlekli İskemle Basketbol Harika Ligi’nde gayret eden YOSK’un mesken sahipliğinde yapılacak karşılaşmalarla Avrupa Kupası-3 şampiyonu belirli olacak.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu ile Orhangazi Spor Salonu’nda oynanacak ve 8 takımın çaba edeceği finallerde iki de Türk grubu bulunuyor.

mesken sahibi YOSK’un yanı Dizi İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’yi temsil ederken, finallere Almanya’dan Hannover United, Aka Britanya’dan London Titans, Fransa’dan Toulouse IC, İsviçre’den Pilatus Dragons RCZS, İtalya’dan Dinamo Lab Banco Di Sardegna Sassari ve Treviso ekipleri katılacak.

Tertiple ilgili bilgi veren YOSK Lideri Alpaslan Erkoç, daha evvelki yıllarda olduğu üzere bu Yıl da Yalova’ya bir Avrupa kupası tertibi getirmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Erkoç, “Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığına bu turnuvanın düzenlenmesi için yaptığı katkıdan Dolayı teşekkür ederiz. Ayrıyeten birinci süreçten itibaren bizlerin yanında durup Avrupa Kupası-3 finallerinin vilayetimizde yapılması için gecesini gündüzüne katan Beyaz Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’e Ebedi teşekkürlerimi sunuyorum. Hoş bir basketbol şöleni olacak ve finallerin en savlı gruplarından biri biziz. 27-30 Nisan tarihleri ortasındaki Avrupa Kupası finallerine bütün basketbolseverleri bekliyoruz.” tabirlerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir