Thibodeau: “Randle’ın sakatlığına rağmen yaptıkları, takdire şayan”

Basketbol, Bilgi Nis 25, 2023 Yorum Yok
New York Knicks koçu Tom Thibodeau, Julius Randle’ın sakatlığına Karşın oynamaya devam etmeye çalışmasının takdiri hak ettiğini söyledi.

Dün gece Cleveland Cavaliers’a karşı oynanan playoff serisinin 4. maçında alınan 102-93’lük galibiyetin nihayet çeyreğinde oynamayan Randle, atakta ritmini bulmakta problem çekmeye devam ediyor.

Thibodeau, Randle’ın bu performansının Kıymetli bir nedeninin, olağan dönemin sonunda sol ayak bileğinden yaşadığı sakatlık olduğunu söyledi:

“Julius bizim atımız. Ve bizim için elinden gelen her şeyi yaptı. Pek Fazla adam muhtemelen oynamazdı bile. Süratli bir biçimde Geri dönmesinin onu muhtemelen birçok oyuncudan daha Fazla etkileyeceğini biliyordum. Uzun müddet oynamamıştı. Sonraki maça kadar birkaç günümüz daha var, biraz güzelleşme bahtı bulacak. Julius’un en sevdiğim özelliklerinden biri, elinden geleni ortaya koyması. 1. maç için Amade bir halde dönmesi takdire şayandı. Ona Fazla gereksinimimiz var.”

Randle, 29 Mart’ta Miami Heat’e karşı oynanan maçta ayak bileğini burkmuş, lakin sonraki birkaç hafta içinde güzelleşerek 15 Nisan’da serinin 1. maçına Amade bir formda dönmüştü. 1. maçta sağlam bir birinci yarı ve 2. maçta birtakım güzel anların akabinde, Randle birinci dört maçta Yekün 12/65’lik şut isabetiyle oynayarak Taarruz tarafında badire çekmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir