Tijana Boskovic: “Türkiye Ligi dünyanın en iyilerinden”

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler May 06, 2023 Yorum Yok

Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp voleybolcusu Tijana Boskovic; CEV Şampiyonlar Ligi, performansı ve Türkiye’deki hayatına dair soruları yanıtladı.

-CEV Şampiyonlar Ligi finalinde rakibiniz Vakıfbank. Rakibinizi nasıl değerlendirirsin?

Vakıfbank’ı Fazla yeterli tanıyoruz. Birçok Defa karşı karşıya geldik ve final için heyecanlıyız. Eminim İtalya’da mükemmel bir voleybol şöleni olacak. Umuyorum ki kazanan taraf biz oluruz ve İtalya’dan kupa ile döneriz.

-İki Türk ekibinin finalde olmasını nasıl yorumlarsın?

Türkiye Ligi hem dünyanın hem de Avrupa’nın en âlâ liglerinden biri. Avrupa’nın en üst seviye turnuvasında iki Türk ekibinin olması da bunun Tesadüf olmadığını gösteriyor.

-Diğer ülkelerle kıyasladığında Türkiye’yi nerede görüyorsun?

Türkiye voleybolu hakikaten nihayet yıllarda yapılan yatırımlar ve transferlerle Fazla uygun yerlere gelmiş durumda. Hem kulüp gruplarının, hem de federasyonun yatırımlara dayanak oluyor olması ligin kalitesini de arttırıyor. Eminim ki daha da âlâ yerlere gelecek.

-Eczacıbaşı ile mukavele yeniledin. Burada Mesut musun. Kulübün yapısı, sana olan yaklaşım hakkında ne dersin?

Kendimi bildim bileli bu ailenin bir parçasıyım. 18 yaşında bu kulübün kapısından girdim ve hala buradayım. çok memnunum, burada Mesut olmamak imkansız. Beşerler, çalışanlar, yöneticiler, Fazla sıcak. Kulüpteki tertip Fazla profesyonel yürütülüyor.

-Normal dönemde Vakıfbank karşısında daha üstün oyunlarla galibiyetler elde ettiniz. Bu durumun finalde ruhsal yansıması nasıl olur? Avantaj mı, dezavantaj mı?

Kazanmak her Vakit hoş Ancak geçmişe takılıp yaşamamak gerekiyor. Her maç yeni bir hikaye ve her maçın farklı öyküsü var. Vakıfbank’ı olağan dönemde yenmiş olabiliriz Lakin artık döneminin en Kıymetli kısmındayız ve kazanan kupanın sahibi olacak. Asıl artık, burada yenmemiz lazım.

-Normal dönemde Hücum istatistikleri yüzdesinde tepedesin. (480 top – %59.5 muvaffakiyet – %47.1 verimlilik). Bunun sırrı ne?

Bunun bir sırrı yok Elimden geleni kadroya vermeye çalışıyorum. Ekip arkadaşlarımın da takviyesi ile kimi şeyler daha da kolaylaşıyor.

-Takımda ortam ve arkadaşlık alakanız nasıl?

çok güzel. Nitekim olağanüstü bir kümeyle çalışıyorum. Aslında Fazla şanslı olduğumu hissediyorum zira takımdaşlık, arkadaşlık ve ilgilerden yana bu vakte kadar Eczacıbaşı’nda hiçbir Sorun yaşamadım. Her sene daha hoş oldu. Her sene daha Fazla motive olduğumuz, daha Fazla eğlendiğimiz ve güvendiğimiz ortamlar yaratıyoruz.

-Milli Ekip ve Eczacıbaşı’nda yeni gayelerin neler olacak?

Hedeflerim her Vakit birebir. Kazanmak. Oynadığım her maçı, her turnuvayı tıpkı hırs ve gayeyle kazanmak için çıkıyorum.

– Türkiye Ligi’nin kalitesi hakkında ne dersin. Rakip ekiplerde oynayan, performansını beğendiğin ya da senin şaşırtan isimler Mevcut mı?

Sahiden İsim veremem. Burada, Türkiye Ligi’nde oynayan kusursuz atletler var.

-Sporcu olarak Örnek aldığın, onun üzere olmak isterim dediğin bir rol modelin kimdir?

misal aldığım bir oyuncu yok. Voleybola başladığımda Sırp ulusal grubundaki oyuncuları izleyerek büyüdüğüm için her Vakit onları Örnek aldım. öteki sporları takip edip hürmet duyduğum birçok atlet var.

-Voleybolun yanı Dizi yapmaktan keyif aldığın Öbür şeyler de Mevcut mı?

Boş vakitlerimi dürüst olmak gerekirse dinlenerek geçiriyorum. Program ve maç yoğunluğundan olabildiğince geriye kalan vakitte dinlenmeye çalışıyorum. Kalan vaktimde da yeni yerler keşfedip kahve içmekten hoşlanıyorum. Ne kadar birlikte vakit geçirsek de, boş vakitlerimde ekip arkadaşlarımla bir şeyler yapmak da beni Fazla Mesut ediyor.

-Uzun müddettir Türkiye’desin. İstanbul’da yaşamak nasıl? Burada Mesut musun? Türkçe öğrenme sürecin nasıl gidiyor?

İstanbul’u Fazla seviyorum. Kültürü, insanları, yemekleri buraya geldiğim birinci günden beri beni büyüledi. Daha Çok keşfetmem gereken Fazla Çok yer olduğunu düşünüyorum lakin elimden geldiği kadar bir yerler de görmeye fırsat yaratmaya çalışıyorum. Bana en huzur veren Lahza da, Avrupa’dan Anadolu’ya feribotla geçtiğim Lahza diyebilirim. O anda güya Dünya duruyor, Fazla huzurlu. Elimden geldiği kadar Türkçe konuşmaya çalışıyorum. Bence düzgün gidiyor lakin Olağan ki daha da âlâ olabilir.

-Dünya çapında Voleybol severler de seni yakından takip ediyor. Onlara neler söylemek istersin?

Sevdiğim sporun yakından takip edilmesi Alışılmış ki beni Fazla Mesut ediyor. Alana her çıktığımda elimden geleni yapıp onlara hoş maçlar izletmeye devam etmek istiyorum. Takviyelerini hissediyorum ve ben de onlarla elimden geldiğince maç sonralarında konuşarak teşekkür etmeye çalışıyorum. Bu Fazla Özel bir his.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir