Trabzonspor hedefsiz değil!

Futbol, Genel, Haberler May 21, 2023 Yorum Yok
Trabzonspor’un başında çıktığı 4 maçta 3 hezimet Meydan Bjelica, Fatih Karagümrük müsabakasını yeni bir başlangıç olarak görüyor. Hırvat hoca, “Taraftarımızın önünde kazanıp, ligi olabildiğince düzgün yerde bitirmeliyiz” kelamlarıyla kadrosunu motive etmeye çalışıyor.

Ankaragücü galibiyetinin akabinde 2 gün müsaade yapan Trabzonspor, sonrasında aralıksız egzersizlerini sürdürüyor. Fenerbahçe hezimeti sonrası da teknik yönetici Bjelica kadroya müsaade vermezken, Bordo-Mavililer dün taktik yüklü provayla Karagümrük müsabakasının hazırlıklarını tamamladı. Akyazı’daki maçta kart cezası nedeniyle Eren forma giyemeyecek. Sol bekte genç Arif Boşluk’un oynaması bekleniyor.
Formayı onlara verecek

Kadıköy’deki Fenerbahçe yenilgisinin akabinde Misli formda eleştirilen Nenad Bjelica, Karagümrük maçını çıkış noktası olarak belirledi. Hırvat çalıştırıcı, her ne kadar istikbal yılın planlamasını yapıp, var takımdaki isimleri farklı mevkilerde denese de kazanma zorunluluğunun farkında. Akyazı’da yarın akşam oynanacak maç öncesi bütün planlarını zafer üzerine kuran Bjelica, “Taraftarımızın önünde artık galip gelip, ak bir sayfa açmalıyız. Amaçsız değiliz, amacımız ligi olabildiğince yeterli yerde bitirmek. Bunun şuurunda olanlar formayı giyecek” kelamlarıyla grubunu motive ediyor.

4’lü defansa geçiş

nihayet 2 maçta 3’lü savunma sistemini deneyen Bjelica, bu Sefer 4’lü defans sınırına dönecek ve elindeki en kuvvetli 11’i alana sürecek. Trezeguet ve Maxi Gomez’in alanda olması bekleniyor. Orta alanda Doğucan’ın yedeğe çekilme ihtimali epeyce yüksek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir