Trabzonspor’dan Almanya’da 50 bin kişilik yardım maçı

Futbol, Genel, Haberler Şub 11, 2023 Yorum Yok
Kahramanmaraş merkezli zelzele felaketi sonrası seferber olan Trabzonspor İdaresi, Daimi bölgeye yardım tırlarını gönderirken, maç gelirleri de afetzedelere yollanacak.

UEFA’nın kararı sonrası 16 Şubat’ta Konferans Ligi’ndeki Basel müsabakasını oynaması mutlaklaşan Bordo-Mavililer, Akyazı’daki maçın bütün gelirlerini bağışlayacak. Taraftarların, 40 bin Benlik stadı tıklım tıklım doldurması beklenirken, taraftarlar bölgede gereksinim duyulan kışlık eserler konusunda da tertip düzenliyor.

23 Şubat’ta ise deplasmanda Basel müsabakası var. İdare, maç gelirleriyle ilgili birebir hassasiyeti İsviçre takımından de bekliyor, bu bahiste görüşmeler başladı.

BÜYÜK GELİR HEDEFLENİYOR

Tıpkı vakitte 3 Mart’ta başlayacak Harika Lig’e kadar Almanya’da yardım maçına çıkılması planlanıyor. Aka bir ekiple 50 bin Benlik statta karşılaşacak olan Trabzonspor, Değerli bir gelire ulaşmayı hedefliyor. Trabzonspor İdaresi, bölgedeki acıya bir nebze olsun pansuman olmak için elinden geleni yapıyor.

PSİKOLOJİK DAYANAKLA HAZIRLANIYORLAR

TFF, ülkemizi sarsan zelzele felaketi nedeniyle Harika Lig’i 3 Mart’ta başlatacağını açıklarken; Trabzonspor, UEFA tertibi olduğu için Basel maçına çıkacak. Dün akşam Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde idmanlara başlayan Bordo-Mavili grupta moraller ziyadesiyle bozuk. Herkesin aklı afet bölgesinde. Trabzonspor teknik heyeti, futbolcuları mental manada hazırlamak için profesyonel manada ruhsal dayanak alıyor. Abdullah Avcı da öğrencileriyle sık sık konuşmalar yapıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir