Hataysporlu kadın futbolcu: “Uyumaktan çok korkuyorum”

Futbol, Genel, Haberler Şub 11, 2023 Yorum Yok
Kadın Futbol Üstün Ligi’nde çaba eden Onvo Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Priscilla Okyere, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda yaşadıklarını, İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye anlattı.

Suzzy Teye ile Bir arada Hatay’ın bir diğer Ganalı oyuncusu olan 27 yaşındaki futbolcu, bordo-beyazlılara dönem başında İsrail’in Tel-Aviv Beersheva ekibinden transfer olmuştu.

Beşiktaş deplasmanı dönüşü deprem

Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşan grubun orta alan oyuncusu “İstanbul deplasmanından Geri dönüyorduk. Gece 2’ye kadar şimdi meskene varmış değildik. Duş almamız ve sonrasında uyumamız gerekiyordu. Birinci başta Hayal gördüğümü sandım zira Hatay’a geldiğimizden beri iki Sefer sarsıntı yaşamıştım. kimi yapı yalnızca 30 saniyeliğine sallanır ve durur. Lakin bunun evvelkilerden Fazla daha şiddetli olduğunu ayrım ettim” dedi.

‘Yalın ayak çıktık, herkes ağlıyordu’

Okyere şöyle devam etti: “Aşağı indiğimde binalar çökmeye başlamıştı. Herkes ağlıyor, bağırıyordu. Herkes sığınacak bir yer bulmaya çalışıyordu. Dışarda ağır yağışlı bir hava vardı. Bu da herkesi üşütüyordu. Üzerimize ne ceket almaya ne de bir şey giymeye fırsatımız olmamıştı. Dışarı Kolay ayak çıkmıştık. Buna Karşın havayı düşünmüyorduk aklımızdaki şey pasaportlarımıza nasıl ulaşacağımızdı.”

‘Beş saatliğine bir otomobile sığındık’

Kendi binaları hasar almasına rağmen yıkılmadığını belirten Hataysporlu futbolcu “Birisinin otomobiline bindik ve ortalık sakinleşene kadar bir beş saatliğine oraya sığındık. Fakat ondan sonra konuta dönebildik” derken; sonrasında bölgeyi terk etmek zorunda kaldıklarını, arkadaşlarıyla yiyecek bir şeyler arayarak sokaklarda gezdiklerini aktardı.

‘Anneme menajerim üzerinden ulaştım’

Bağlantı düşüncesini nasıl anlaştığını Ganalı futbolcu şöyle anlattı: “Aklıma birinci gelen annemdi. Zira o her Vakit nerede olduğumu ve nasıl olduğumu merak eder. Lakin o kurallarda ailelerimizle direkt irtibat kuramadık. Zira bütün kontaklar çalışmıyordu. Türkiye içi arama yapılabiliyordu. Ben de menajerimle konuştum ve kendisine annemin numarasını verdim. Böylelikle o da annemle konuşup benim durumumun güzel olduğunu iletebildi.”

‘4 gündür uyumuyorum, uyumaktan korkuyorum’

Hatay’dan zelzelesi takip eden günlerde Ankara’ya gittiği bilgisi verilen futbolcu “Çok korkmuştum. Günlerdir ağlıyorum. Bu durumdan kurtulduğumuz için Fazla şanslıyız zira birçok insan çıkamadı. Dört gündür uyumuyorum. Uyumaktan Fazla korkuyorum. Şu Lahza yatacak inançlı bir yerimiz olmasına karşın, sabah 5’ten bu yana gözlerimi kapatmadım. Birisi kapıyı çarptığında uyanırım zira korkarım. Gözlerimi kapatmayı ve bu şeyin tekrar olduğunu ayrım etmeyi istemiyorum” dedi.

‘Atsu bize daima bildiri atardı, Daimi konuşurduk’

Atakaş Hatayspor’daki vatandaşı Christian Atsu ile ilgili olarak ise Priscilla Okyere şunları söyledi: “Aynı kentte yaşamamıza Karşın bizden uzakta oldukları için erkekler grubu hakkında bir şey bilmiyoruz. ancak kardeşimiz Christian Atsu ile Doğal her Vakit telefonda konuşurduk. Bize Daimi bildiri atardı. Hadise olduğundan beri kimse onun nerede olduğunu bilmiyor. Ne olduğunu bile bilmiyoruz.”

‘Sezonumuz bitti zira Belde yıkıldı’

Şu Lahza için Biricik isteğinin ülkesine giderek ailesiyle vakit geçirmek olduğunu belirten oyuncu “Hatayspor olarak bizim için dönem bitti zira Belde yıkıldı. Erkekler ve bayanlar için dönemin bittiğini biliyoruz. Öbür bir kulüp aramaya çalışacağız zira birden fazla kulübün Hatayspor’dan birtakım oyuncularla da ilgilendiğini sanıyorum. Benim için şu anda aklımda olan Biricik şey Gana’ya Geri dönmek ve 1-2 hafta ailemle istirahate çekilmek” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir