Voleybol Efeler Ligi final serisinde ikinci maç heyecanı

Bilgi, Canlı Sonuçlar, Dünya, Genel, Haberler May 05, 2023 Yorum Yok

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 2022-2023 dönemi şampiyonunun belirleneceği final serisinde ikinci maç, 6 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

başşehir takımları Halkbank ile Ziraat Bankkart’ı karşı karşıya getirecek karşılaşma, TVF başşehir Voleybol Salonu’nda oynanacak ve saat 19.00’da başlayacak. TRT Spor Yıldız’dan canlı yayınlanacak müsabakayı başhakem Erdal Akıncı ile Yasin İlhan yönetecek.

Ligin şampiyonunun belirleneceği final serisinde Halkbank, birinci çabada Ziraat Bankkart’ı 3-1 yenik ederek avantaj elde etmişti.

Final serisinde üç galibiyete ulaşan kadro, 2022-2023 döneminin şampiyonu olacak.

– Jaeschke: “Avantaj elde ettik lakin gidecek Fazla yolumuz var”

Seride 1-0 önde olan Halkbank’ın ABD’li smaçörü Thomas Jaeschke, rakiplerinin “kuvvetinin” farkında olduklarını Anlatım etti.

Final serisi başlamadan müsabakaların heyecanlı, çekişmeli ve güç geçeceğini bildiklerini aktaran Jaeschke, Ziraat Bankkart ile bu dönem resmi maçlarda 3 Kez karşılaştıklarını hatırlatarak, “Tümünde seyir zevki ve heyecan üst seviyeydi. Neredeyse birbirini ezberleyen iki Aka kadronun final serisi, izleyenleri de tatmin ediyor. Birinci maçı kazanarak avantaj elde ettik lakin gidecek Fazla yolumuz var. Herkesin emeğine hürmet duyuyoruz lakin biz ikinci maçı da kazanarak bir evreyi daha geçmek istiyoruz.” diye konuştu.

– Faik Samet Güneş: “Seride durumu eşitlemek istiyoruz”

Ligde olağan dönemi Halkbank’ın akabinde ikinci sırada tamamlayan Ziraat Bankkart’ın ulusal orta oyuncusu Faik Samet Güneş ise final serisinde durumu eşitlemek istediklerini söyledi.

Serinin birinci maçında 3’üncü ve 4’üncü sette uygun çaba sergilediklerini belirten Faik Samet, “Seride durumu eşitlemek istiyoruz. nihayet maçta 3. ve 4. sette âlâ bir çaba ortaya koyduk. Yarın oynanacak maçta tıpkı performansı alana yansıttığımızda uğraştan galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir