Wembanyama, LeBron’un ‘uzaylı’ iltifatına bayılmış!

Basketbol, Bilgi Şub 22, 2023 Yorum Yok
NBA’de geleceğin en Aka yıldız adaylarından biri olarak görülen Fransız oyuncu Victor Wembanyama, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James’in kendisini bir ‘uzaylıya’ benzetmesinden ‘memnun olduğunu’ söyledi.

James, Wembanyama’yı Ekim ayında izledikten sonra ‘dünya dışı bir varlığa’ benzeterek, “Son birkaç yılda bir sürü Biricik boynuzlu Beygir vardı, lakin o daha Fazla bir uzaylı üzere.” sözlerini kullanmıştı.

2023 NBA Draftı’nda 1’inci Alelade seçilmesi beklenen Wembanyama, Sports Illustrated ile yaptığı bir röportajda James’in kelamları hakkındaki fikirlerini şu halde paylaştı:

“Öncelikle, bunu söylediğine sahiden Fazla sevindim zira bana Biricik boynuzlu Beygir denilmesinden pek hoşlanmamıştım. Bu dünyadan olmayan bir şey, bir iltifat manasında daha Fazla hoşuma gidiyor. Uzaylı olarak anılmak hoşuma gidiyor, evet. Olmaya çalıştığım şey tam da bu; eşsiz ve Özgün bir şey.”

19 yaşındaki oyuncu şu anda Fransa’daki LNB Pro A liginde Metropolitans 92 formasıyla 22.2 sayı, 9.5 ribaund, 2.3 asist ve 3.1 blok ortalamaları yakalıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir