Willian Arao: “İlk amacımızı gerçekleştirdik”

Futbol, Genel, Haberler Kas 04, 2022 Yorum Yok

Fenerbahçeli futbolcu Willian Arao, Dinamo Kiev’i yenik ettikleri maçın akabinde konuştu.

Hoş ve Aka bir adım attıklarına değinen Willian Arao,”Çok memnunum. Bugün hem ben hem de ekibimiz kolektif manada bence uygun bir performans sergiledi. Memnunum, zira birinci amacımızı gerçekleştirdik ve amacımız birinci sırada tamamlayarak kümeden çıkmaktı. Hoş ve Aka bir adım ancak şimdi hiçbir şey kazanmadık. Artık yapmamız gereken şey önümüzdeki maçlara odaklanmak ve nihayet 16 Tipi geldiğinde o maçlara en yeterli halde hazırlanmak.” dedi.

Fenerbahçe forması altında birinci golüne imza atmasına ilişkinse, “Çok memnunum. Çocuğum esasen benden artık bir gol bekliyordu, bunu söylüyordu. Bunu gerçekleştirdiğim için Fazla memnunum lakin daha da Mesut olma sebebim, ekipçe hoş bir performans sergileyip bugünkü amacımıza ulaşmamız.” diye konuştu.

Pas performansına dair yöneltilen soru üzerine Arao, “Valencia’nın da bugün gol atmasını istiyordum. Hoş de bir pas oldu ancak daha sonra kendisine de söyledim; defansif orta alanların bu biçim asistler yapması Fazla yaygın değildir. fakat bugün o konumu değerlendiremedi. Ben bu biçim paslar atabilmek için her gün Fazla çalışıyorum. Forvetler önde hareketli olduğu vakit, bana pas açısı oluşturdukları ve pas opsiyonu verdikleri Vakit onlara en uygun formda pası atmaya çalışıyorum. Bugün maalesef Enner o durumu atamadı lakin kadroya her gün olduğu üzere, her maç olduğu üzere bugün de Fazla Çok yardım etti.” yanıtını verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir