Yılmaz Vural: “Fenerbahçe değil, Real çağırsa gitmem”

Futbol, Genel, Haberler Oca 14, 2023 Yorum Yok
Spor Toto 1’inci Lig takımı Yeni Malatyaspor’da teknik yöneticilik vazifesine getirilen Yılmaz Vural için imza merasimi düzenlendi.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen imza merasiminde konuşan Yeni Malatyaspor Kulübü Lideri Ahmet Yaman, “İkinci yarıya başlarken giden Hasan hocamızın yerine Yılmaz hocamızı getirdik. Malatya’mız hoş bir ivme ve hava yakaladı. İnşallah ikinci yarıya hocamızla başlayacağız. Bilet kampanyası Olumlu karşılık buldu. Pazar günü oynayacağımız maça da herkesi Davet ediyorum” diye konuştu. Yaman, yüzde 90 oranında meselelerin çözüldüğünü kaydederek, “Önümüzdeki hafta içerisinde de diğer kalanları çözeceğiz. İdareyle alakalı futbolcularımızın hiçbir alacağı kalmayacak” biçiminde konuştu.

YILMAZ VURAL: EKİBİ BU DURUMDAN KURTARIRSAK MALATYA’YA BORCUMU ÖDEMİŞ OLACAĞIM

Yeni Malatyaspor’un teknik yöneticisi Yılmaz Vural ise daha Evvel 1986-1988 yılları ortasında Malatya’da vazife yaptığını hatırlattı. Malatya’ya borcunun olduğunu Anlatım eden Vural, “Bana o yaşta İmkan veren bu topluluğa, artık bu durumda elimizden gelen teknik katkıyı vererek, grubu bu durumdan kurtarırsak Malatya’ya borcumu ödemiş üzere olacağım. Sağ olsun liderimizle anlaştık ve artık buradayız. İnanın o günkü heyecanım yok değil, şu anda da birebir şeyi hissediyorum. Malatya’ya geldiğimde birçok telefon aldım. O bize Öbür bir mesuliyet yüklüyor. Mescitten çıkana kadar birçok bireyle sohbet ettim. Bizim üzere hissettiğimiz bir yer” diye konuştu.

“YÖNETİCİLİK YAPMAK kolay DEĞİL”

Yönetim şurasının elinden geleni yaptığına dikkat çeken deneyimli teknik adam, şu sözleri kullandı:

“Dışarıdan Fazla kolay görünüyor lakin hiç o denli değil. İdaresi kutlama ediyorum. Bu kaidelerde Türkiye’de yöneticilik yapmak kolay değil zira Kötü bir miras devralıyorsunuz. Onun altından kalkmak Fazla sıkıntı. Liderimle konuştuğumuzda kendi devriyle ilgili ekonomik hiçbir sorun yok. Her şey ödeniyor. Ancak geçmişten gelen bir yük var. Natürel ki oyuncu, geçmiş borcunun da ödenmesini istiyor. doğal olarak da ‘Bu bizim borcumuz değil’ diyemiyorsunuz. Bu türlü ıstıraplar yaşanıyor. Mahallî idarenin kulüp liderine, idareye dayanak olduğu periyotlar Fazla olmuyor. Valimiz ve belediye liderlerimiz ile Yönetim şurası bir ortaya gelip elini taşın altına koydu. Bu türlü bir durumda Yönetim heyeti da elinden geleni yapma eforu içerisinde.”

“TÜRKİYE LİGLERİNİN EN GENÇ EKİPLERİNDEN BİR TANESİ”

Vural, vazifeye geldiklerinde bir ricalarının olduğunu Anlatım ederek, “Ekonomik sorunun olduğu bir yerde alana Fazla Çok Amel kalmıyor. Liderimden ricam; teknik manada bir antrenör yetersizliğinden grup buraya geldiyse bundan hiç kuşkunuz olmasın, biz bunu başarabilecek tecrübeye sahibiz. öbür bahisleri da çözersek, bu çocuklar alana çıkarken başları yalnız futbol düşünecek hale gelirse bu işi başarırız. 12 günde Antalya’da gördüğüm Fazla yetenekli bir kadro. Her türlü oyuncu tiplemesi var; çabuğundan tutunda deneyimlisine kadar. Grubumuzun ıslak ortalaması 23,8 yani Türkiye liglerinin en genç kadrolarından bir tanesi. Buradan 2-3 oyuncunun Fazla Önemli sayılarla Öbür gruplara transfer olacak kapasiteleri var” diye konuştu.

“ÇOK DEĞERLİ BİR TOPLUMSAL OLAYI idare EDİYORUZ”

Tecrübeli çalıştırıcı, vazifeye başladığı birinci günden bu yana oyuncularla ortasında âlâ bir diyalog olduğunu belirterek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Çocuklarla geldiğim birinci günden bugüne ufacık bir sorun yok. Sağ olsunlar bize teslim oldular. Bir dediğimizi iki etmiyorlar. Her verdiğimiz şeyin Geri dönüşü oluyor. Bir şeyi istediğimiz Vakit dönüyor. Ben inanıyorum ki bu delikanlılarla biz daima birlikte bu işi başaracağız. Bizim futbolun müşterisi seyredendir. Onun memnuniyeti Fazla kıymetli, şu anda bizden mutlu değiller. 500, 1000 bireye top oynamışlar. Evvelce mağdur olduğumuz statlardan artık Fazla Çağdaş statlara geldik. çok hoş bir stadımız var, burası niçin dolmaz ? çok Kıymetli bir toplumsal olayı yönetim ediyoruz. Beşerler buraya 22 delikanlı bir topun peşinde koşuyor diye gelmiyorlar. Bunun altında Fazla Kıymetli toplumsal nedenler var. Malatya’yı bu nedenlerden başka tutamayız. Buradaki halkın bu işe muhtaçlığı var. Münasebetiyle bu Kıymetli toplumsal olayın yönetilmesi değerli liderimize, biz ve oyunculara kalıyor.”

“OYNAYIN KERATALAR PARANIZDA ÖDENİYOR”

Teknik manada ekibi ileriye götürebilecek tecrübeli bir teknik takımla misyona geldiklerini anlatan Vural, “Antalya kampına altyapıdan 9 kardeşimizi çağırdık, 35 bireyle idman yaptık. İnşallah Yeni Malatyaspor’umuzu ligde tutarız. Tuttuktan sonrada başımıza bir transfer sorunu çıkacak. Transferi açmak Önemli bir sayı. Pazarlık ile ödenebilecek bir boyuta gelirse, önümüzdeki sene transferi açmayı hedefliyoruz. Bana sorarsanız yeterli ki transfer açılmadı. Zira antrenör diyecek ki, ‘Bana oyuncu alın, şu olmaz, bu olmaz’ oraya Önemli paralar ödenecek. Birde transferi açma işine Nakit ödenecek. Biz dedik ki ‘İnşallah açılmasın’ bu paraları elimizdeki oyunculara verelim, onların meselelerini çözelim. En azından bu potansiyeli harekete geçirelim. O Vakit diyelim ki, ‘Oynayın keratalar paranızda ödeniyor’, Bu Fazla Aka bir avantaj getirir. İnşallah şu anda liderimiz bugüne kadar olan alacaklarla ilgili Lokal idarelerinde katılmasıyla bir çalışma yaptılar. Problem çözüldü. Biz istiyoruz ki transfer açılmaz ise bu kadronun önümüzdeki sene pozisyonuna bağlı, mukavelesi bitenleri tutamazsak, oyuncu da alamayacağız. O Vakit alttan oyuncu getiremezsek bu kadro aşağıya sarfiyat. Yani ikinci denemesinde Malatya bir kadrosu daha kapatmış olur. Onu önlemek ismine biz arkadaşlarımla bu kadar adamız, altyapıyla ilgili bir çalışma yapacağız. Bu çocukların A ekibe çıktıklarında onları mağdur etmeyecek eğitimi almalarını sağlayacağız. Burada ekstra bir Amel yapacağız. O çocuklarımızı da üste kazandıracağız” diye konuştu.

“4,5 AY İSTANBUL’A GİTMEYECEĞİZ”

İdare, teknik heyet, oyuncular, taraftar ve medyaya Kıymetli misyonlar düştüğünün altını çizen Yılmaz Vural, “Burada olmaktan Fazla memnunum. Umarım daima birlikte Aka içtenlikle biz bu işi biz kurtarırız. Sonuna kadar bu ekip elinden gelen çabayı verecek. Biz nasıl katkıda bulunacaksak bu işi Allah’ın müsaadesiyle kurtarırız. İnşallah yanılmayız. Malatya’da da bir hareketlenme var. Sivil cemiyet örgütleri karşılıksız bilet alıyorlar. Her şey yapılmaya gayret ediliyor. 4,5 ay İstanbul’a gitmeyeceğiz, burada konaklayacağız” dedi.

“OYUNCU SİZE KARŞI DİRENİYOR”

Vural, Antalya’da 3 hazırlık maçı oynadıklarını Anlatım ederek, “Bir adedini yalnızca altyapı çocukları oynasın diye yaptık. Sonuç olarak 3-4 gün kala kampa geldiler. Rakiplerinden Fazla üstün oynadılar. Kısa vakitte aldıklarını alanda uygulamaya çalıştılar. Onun dışında 2 hazırlık maçı daha oynadık. Tuzlaspor maçını oynayan arkadaşlarımla oynadık. Birebir ligde oynadığı kadrosu Fazla ağır bir formda yenebilirdi. Kısa vakitte bu kadar tepki gösterip, algılayıp, uygulayan kadro sayısı Fazla Çok olmuyor. Oyuncu size karşı direniyor. Bizi baştan benimsediler” biçiminde konuştu.

“BİR POTANSİYEL VAR”

Grubun yeterli bir potansiyele sahip olduğunu lisana getiren Vural, “Onlarda çözüldü, artık Amel bize kaldı. Gördüğüm 4-5 kazanabileceği maç birlikte bitmiş, nihayet dakikada gol yemişler. Bir potansiyel var. İnşallah şansızlıklar aleyhimize olmaz. Uygulama noktasında rakibi, yenebilecek kadar bir uygulama yapar; ona Özel koşar, taktik yorumunu getirir, oyun bilgisi ve psikolojisini ona Özel geliştirebilir. Bu takımda bunu çözebilecek bir tecrübeye sahip” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE MALUMUNUZ FUTBOL İÇGÜDÜSEL OYNANIYOR”

Yeni Malatyaspor’un istikbal Yıl şampiyonluğa oynayacak kapasiteye sahip olduğuna dikkat çeken deneyimli teknik adam, “Bu grubu koruma edelim, düşmemeye oynayan bu kadronun önümüzdeki sene şampiyonluğa dahi oynayacak kapasitesi var. Bunu Tüm samimiyetimle söylüyorum. Boşu Beyhude konuşmuyorum. Kardeşlerimize bu itimadımız var. Bu ekip Fazla genç. 32 yaşında Barış’ın sakatlığı var, Awuku 5 maç ceza aldı. Onun dışında Tüm herkes hazır. Oyuncularımızı pek maça da Amade pozisyona getiriyoruz. çok genç çocuklar; idman yapacaklar, koşacaklar. Gençlikleri var. Futbol nedir, nasıl oynanır, ne yapılması lazım bunun pratik ve teorisini yapıyoruz. Türkiye’de malumunuz futbol içgüdüsel oynanıyor. Futbol stratejik bir oyun. Herkes herkesi yener. Türkiye’de işin güç tarafı ne futbolcu ne antrenör ne de bu işi yönetebilecek profesyonelleri yetiştirebiliyoruz. Olmuyor, Fazla amatör kalıyorlar. Ben şu iddiadayım; eğitirim. Bir grubu top oynatırım. Onun dışında inşallah sonuca yansır. İnşallah bu sonucu daima Birlikte lehimize dönmüş görürüz” tabirlerini kullandı.

“BU KADRO SAHİDEN çok güç BİR DURUMDA”

Türkiye’de bir işin uzun olmasının sonuna bağlı olduğuna dikkat çeken Vural, “İsterse babanızın oğlu olsun Sonuç yoksa hepimizin başı belaya girer. önce bizim sonra yöneticilerin başı belaya giriyor. Futbolcu kardeşlerimizin hiç başı belaya girmiyor. Bunlar daima var. Ben Olağan ki burada uzun mühlet olabilirim lakin bu beni getiren idareyle olur. Yönetim devam eder, etmez bizde onlara tabiyiz. Ondan sonra derler ki ‘hocam biz senden mutluyuz, devam et’ seve seve devam ederiz. Bir Sonuç varsa niçin gidilsin ? Bu grup ligde kalırsa, transfer açma eforu da daha Fazla artabilir. Bu ekip gerçekten Fazla güç bir durumda. Bu sene kısa vakitte yapacağımız şeyler hepimizin olmasını sağlayacak ya da sağlamayacak” dedi.

“REAL MADRİD ÇAĞIRSA KİMSE DÖNEM SONUNA KADAR BENİ BİR YERE GÖTÜREMEZ”

Deneyimli bir teknik adam, ‘Sezon içerisinde Fenerbahçe’den Teklif gelirse sarfiyat misiniz?’ sorusuna, “Real Madrid çağırsa beni dönem sonuna kadar beni kimse bir yere götüremez. 37 yıldır Türkiye’de ne yaptığımı, ne olduğumu herkes biliyor. O yüzden merak etmeyin sonuna kadar buradayız. İnşallah sonucu alırız” karşılığı verdi.

“3 PUAN SİLİNMESİ VE 2 DEVİR TRANSFER YASAĞI”

Grubun 3 puanını silindiğine de dikkat çeken Vural, “Ben geldiğimde 15 puanla alttan dördüncüydü. Buraya geldik maç oynamadan alttan ikinci sıraya düştük. 3 puan daha silinmedi, müracaatlarımız var, her yere Gerekli davetlerde bulunduk. Federasyon ile konuştuk. Onlarda ‘biz bu kuralı benimsemiyoruz’ dediler. Buraya emek veriyorsunuz. Buna Öbür bir yol bulmak zorundayız. Puan silme yerine Nakit cezası olabilir. Bir de bu idarenin hatası değil. Daha evvelden olan bir şeyim maalesef bugünlere kadar gelmesinden kaynaklı. 2 Devre transfer yasağı geldi. Birkaç kadroda da birebir durum var. Her türlü elimizden ne geliyorsa daha fazlasını vermeye çalışacağız. Taraftarlarımız bizi havalimanında şampiyon ekibin başındaki bir teknik adam üzere karşıladılar. Bu insanları Hayal kırıklığına uğratmak olmaz. Onlarda samimiyetimizi görecek. Her türlü bize müsamahaları olacaktır. Taraftar samimiyet bekliyor. Futbolculara söylüyorum; “Sizi insan görmezler, sizin maddi bir karşılığınız var. Bu maddi karşılığınızı alana yansıtamıyorsanız kusura bakmayın.” O adam minimum fiyatla parasından artırıp gelip senin maçını seyrediyorsa, buna Karşın bir reaksiyon veremiyorsan o denli olmaz. Onun için kendinizi insan görmeyin, siz bir performans çalışanısınız. Bu performansı göstermek zorundasınız. Oyuncularımıza teknik tabirlerden Fazla toplumsal durumları anlatmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar ödenen bir maç primi var. Bu maç primini fabrikada çalışan bir Amele 3 günde alıyor. Bu kadar hain olmamamız lazım. Biz Amele sınıfının çocuklarıyız. Nereden geldiğimizi unutmayacağız. Gayret sarf edeceğiz. Bu çabayı göstermek zorunda olduklarının farkındalar” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir