onlinemac.net | Spora Dair Her Şey

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol
  4. »
  5. Yılmaz Vural: “Transfer lazım, yasak var”

Yılmaz Vural: “Transfer lazım, yasak var”

admin admin -
10 0
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen vilayetlerden Malatya’yı Spor Toto 1. Lig’de temsil eden Yeni Malatyaspor, yaralarını sarıp Uzaklık verdiği ligde tekrar uğraş etmek istiyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki sarsıntıları yaşayan kentte, Fazla sayıda Amel yeri ve konut ya yıkıldı ya da ağır hasar gördü. Hayatı kısıtlayan ve güçlü süreci beraberinde getiren zelzeleler, insanların Aka heyecanla desteklediği kentin futbol kadrosunu da Olumsuz etkiledi.

Kaleci Ahmet Eyüp Türkaslan’ın yıkıntı altında kalıp hayatını kaybetmesi, tesislerindeki hasar ve futbolcuların yaşadığı endişe nedeniyle döneme devam etmeme kararı Meydan Yeni Malatyaspor’un birçok oyuncusu ya kadrosu bıraktı ya da Öbür gruplara kiralık gitti.

Malatyalıların gönül verdiği sarı-siyahlı grup, hem borçlarını ödeyip transfer yasağını kaldırmak hem de zelzelenin yıkıcı tesirinden kurtulup lige dönmek istiyor.

“Transfer yasağı var”

Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Yılmaz Vural, AA muhabirine, sarı-siyahlı ekibin tekrar ayağa kalkmasının zorluklarını anlattı.

Zelzelenin kenti olduğu kadar ekibi da etkilediğini belirten Vural, “Hala futbolu konuşmak, problemlerini ön planda tutmanın vakti değil zira orada beşerler kalacak yer bulamıyorlar. Futbolu düşünecek durumda değiliz.” dedi.

Vural, kadronun 500 milyon lira borcu ve 2024 ocak ayına kadar transfer yasağı olduğunu hatırlattı. Cezayı ödeseler de yasağı kaldıramayacaklarını aktaran Vural, şöyle devam etti:

“Depremde bir çocuğumuz öldü, kimileri Biricik taraflı kontratlarını feshedip bıraktılar. 10-11’ini de sağa sola verdik, onların 3’ü oynuyor, başkaları yedekte. 10 küsur oyuncu kaldı elimizde bunları tekrar getirip ne yapılır? Yasak olduğu için altyapıdan bile adam alamıyorsunuz. Yani eldeki gereç bu, altyapıdan oyuncu almanın yasak olduğu bir durum yaşıyoruz. Bu, oyuncularla oynanan bir oyun, bunlar yoksa ne yapacaksın. Sonuç olarak bu borcun ödenmesi mecburiyeti var. Ödenemeyecek kadar Aka bir borç lakin bir biçimde ödenecek.”

Vural, zelzeleler nedeniyle birtakım futbolcuların Özellikle de yabancıların kente gelmeye korktuğunu lisana getirdi.

Malatyaspor kapandıktan sonra Yeni Malatyaspor’un kurulduğunu ve yine profesyonel ligde yerini aldığını anımsatan Vural, “Fakat artık Malatya bu ikinci hakkını neredeyse kaybetmek üzere. Yeni Malatya lafının üzerine bir yeni daha mı getirip Öbür bir şey mi yapacağız? Bu borçla düştüğünüz Vakit kimi şeyler Muhtemel olmayabilir. Eskişehirspor, Bursaspor üzere örnekler var, bunlar geçmişte muvaffakiyetleri olan ekipler.” diye konuştu.

Vural, Aka gruplar iç herkesin Önemli borçları bulunduğunu vurgulayarak, “Biz bunları hallettikten sonra hazırlık periyoduna kadar hem fiziki hem de ekonomik koşulları çözmemiz lazım. Elde kalan oyuncuları toparlayıp, lig biter bitmez transferi halledip hazırlanmak lazım zira bu hazırlık devri 6-8 hafta sürüyor. 1 Temmuz’a hatta haziranın nihayet haftasına bu işin çözülmesi gerekiyor. Bir, iki aylık vakitte bunlar çözülmezse bu ekibi maçlara hazırlayamazsınız, bu türlü bir Problem var.” diye konuştu.

“Malatya’mızın içler acısı bir durumu var”

Yılmaz Vural, Vali, büyükşehir belediyesi ve merkez ilçe belediyelerinin grubun sorunlarıyla ilgilendiklerini Anlatım etti. Belediyelerin işinin kulübün kahırlarını gidermek olmadığını, buna Karşın belediyenin kendilerine takviye olmaya efor ettiğini anlatan Vural, şunları kaydetti:

“Futbol dışarıdan bakılınca lüks görünüyor lakin aslında Fazla Kıymetli bir toplumsal olay. Malatya’yı bundan yoksun bırakmamak lazım. Meseleleri süreksiz de olsa unutturacak, insanları Öbür bir dünyaya götürüp tekrar Öbür bir güç verecek bir aktivite Öbür ne olacak? Malatya’mızın içler acısı bir durumu var. Antrenörlük hayatımın başladığı yer bana bu imkanı tanımış, bu yüzden daima borçlu hissetmişimdir. Üzülüyoruz ancak üzülmenin yanında bir şey yapamıyoruz. İnsanları arıyor, dayanak olmaya çağırıyoruz lakin kimseyi mecburi kılamıyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir