Fenerbahçeli Koray’ın anısı odasında yaşatılıyor

Futbol, Genel, Haberler Kas 02, 2022 Yorum Yok

Spor Toto Muhteşem Lig’de 2 Kasım 2018’de Galatasaray ile Fenerbahçe ortasında oynanan derbi öncesi tribünde kalp krizi geçirerek kaldırıldığı hastanede hayatını yitiren Fenerbahçe taraftarı Koray Şener’in Kocaeli’de yaşayan ailesi, oğullarının anısını odasında yaşatıyor.

Körfez ilçesinde yaşayan baba Rıfat ve Ebeveyn Gülümser Şener, evlatlarını fotoğrafları ve ferdî eşyalarıyla dolu odasında hasretle anıyor.

Sarı-lacivert renklerin Yargıç olduğu odada Şener’in el emeğiyle hazırladığı süs eşyaları, kitapları ve sevdiği şiirlerin yazılı olduğu gardırobu da bulunuyor.

“Ali Koç’un reis olmasına da Bayağı sevinmişti”

Baba Rıfat Şener, oğlunun insanları sevdiğini belirterek, Fenerbahçeli olmasının da ailesinden kaynaklandığını söyledi.

Koray’ın faal olarak Fenerbahçe taraftarları içinde olmasının üniversite yıllarında başladığını anlatan Şener, “Vefat ettiği sene de Kocaeli Üniversitesi’nde ÜNİFEB sorumlusuydu. Her hafta arkadaşlarını toplar, deplasman maçlarına giderdi. Kendi alanımızdaki maçlara masraf, onları organize ederdi. Koray’ın en Aka hayali Ali Koç’un Fenerbahçe’de reis olmasıydı. Ali Koç’un reis olmasına da Bayağı sevinmişti.” diye konuştu.

Şener, arkadaşlarıyla evladını anlatan bir kitap hazırladıklarını lisana getiren Şener, “Birbirinden habersiz 70’e yakın arkadaşının Koray’la ilgili kanılarını kitaba aktardık. Bundan gelen gelirle de geçtiğimiz Yıl 10’a yakın durumu olmayan üniversitede okuyan çocuğumuza burs verdik. Elimizde biraz daha kitap var. Kısmet olursa onları da satabilirsek Yeniden tıpkı biçimde öğrencilere burs vermeyi düşünüyoruz. Bundan sonra Koray için yapacağımız şeyler onun anısını insanlara anlatmak.” sözlerini kullandı.

Koray’ı anlatan kitaba her başladığında birinci sayfada hüzün basıyor

Oğlunun kaybından sonra Fazla sayıda kişinin kendilerini arayarak başsağlığı dileğinde bulunduğunu belirten Şener, şöyle devam etti:

“Herkes aradı sordu. Fenerbahçe Lideri Ali Koç her Vakit aradı, sağ olsun her Vakit bizimle ilgilendi. Hala konuşuruz. Rakip ekiplerden bile arayıp başsağlığı dileyen oldu. Ali Bey’e ‘Böyle bir kitap yazacağız, siz de bu türlü bir kitapta fikirlerinizi paylaşmak ister misiniz?’ dedik. ‘Tabii.’ dedi. İşte o da bu kitapta fikirlerini paylaştı. Ben kitabın tamamını okuyamadım. Her okumaya başladığımda kitabın birinci sayfasında hüzün basıyor. Vakit vakit okuyorum. Herkes kendi fikirlerini yazmış, hepsinin birleştiği Biricik bir nokta var; Koray’ın Fazla güzel ve yardımsever bir insan olduğu.”

Şener, Koray’ın Fenerbahçe’nin her Vakit başarılı olmasını istediğini lisana getirerek, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oğlunun kombinesinin olduğu koltukta Mümkün olduğunca maçları izlemeye çalıştığını söyledi.

Oğlunun maça giden arkadaşlarının koltuk etrafında fotoğraf çektirerek kendisine gönderdiğini anlatan Şener, “Koray orada hala maçı seyrediyor üzere hissediyoruz. Koray orada kadrosuyla arkadaşlarıyla birlikte.” dedi.

“Evlat acısı hiç bitmiyor”

Ebeveyn Gülümser Şener de evladının isminin yaşatılması için yapılan çalışmalardan Fazla Mesut olduğunu söyledi.

Evlat acısının hiç bitmediğini, onun anısını yaşatmak istediklerini belirten Şener, “Duvarlara sevdiği şairlerin şiirlerini yazıyordu. Duvarda Çok yer kalmadığı için 7 kapılı gardırobu sarı-laciverte boyadım. O şiirlerini yazsın diye ancak ömrü vefa etmedi. Duvara yazdığı şiirleri arkadaşları gardıroba geçirdiler. Bu odaya girdiğim Vakit Koray burada daima Mevcut aslında. Koray her Vakit içimizde… O burada şu Lahza bizi de görüyor. Bu oda bu biçimde kalacak. Kitaplara hiç dokunmadık.” diye konuştu.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir